06 cze 2023

Brazil Santos jasno palona – nowość!

Brazil Santos jasno palona – nowość!

Zapraszamy do skosztowania jasno palonej kawy Sido Brazil Santos.

Pytaliście, prosiliście i jest w naszej ofercie kawa jasno palona! Do tej pory wszystkie nasze kawy świeżo palone miały średni proces wypalania, oczywiście oprócz zielonej Brazil Santos, która w ogóle nie podlega wypaleniu.

Kawy jasno palone charakteryzują się jasnobrązowym kolorem i brakiem olejków eterycznych na wypalonych ziarnach. Te kawy wypalane są w niższych temperaturach i są krócej przetrzymywane w piecu prażalniczym. Taki sposób wypalania kawy sprzyja zachowaniu większej zawartości kwasu chlorogenowego, który jest wrażliwy na działanie wysokich temperatur. Kwas chlorogenowy ma silne właściwości przeciwzapalne i lecznicze.

Stopień wypalenia kawy ma duży wpływ na smak i zapach kawy. Kawy jasno palone są bardziej kwaskowate i słodsze, w przeciwieństwie do kaw mocno palonych, gorzkawych w smaku. Polecamy je smakoszom, którzy poszukują różnych smaków i zapachów w kawie.

Inne aktualności
Waniliowa i orzechowa tańsze o 20%
08 lis 2023
Gorąca promocja na listopad!Aromatyzowane kawy do końca listopada będą tańsze o 20%Kawa waniliowa i orzechowa ma obniżoną cenę z 34…
Obniżamy darmową dostawę
04 paź 2023
Specjalnie dla naszych Klientów obniżamy kwotę darmowej dostawy. Przez 10 dni będzie tańsza darmowA dostawy! Nie 200 zł jak do…
Sprawdź promocje
https://sido.com.pl/wp-content/uploads/2023/12/baner-www-Sido-4.png
X