06 cze 2023

Brazil Santos jasno palona – nowość!

Brazil Santos jasno palona – nowość!

Zapraszamy do skosztowania jasno palonej kawy Sido Brazil Santos.

Pytaliście, prosiliście i jest w naszej ofercie kawa jasno palona! Do tej pory wszystkie nasze kawy świeżo palone miały średni proces wypalania, oczywiście oprócz zielonej Brazil Santos, która w ogóle nie podlega wypaleniu.

Kawy jasno palone charakteryzują się jasnobrązowym kolorem i brakiem olejków eterycznych na wypalonych ziarnach. Te kawy wypalane są w niższych temperaturach i są krócej przetrzymywane w piecu prażalniczym. Taki sposób wypalania kawy sprzyja zachowaniu większej zawartości kwasu chlorogenowego, który jest wrażliwy na działanie wysokich temperatur. Kwas chlorogenowy ma silne właściwości przeciwzapalne i lecznicze.

Stopień wypalenia kawy ma duży wpływ na smak i zapach kawy. Kawy jasno palone są bardziej kwaskowate i słodsze, w przeciwieństwie do kaw mocno palonych, gorzkawych w smaku. Polecamy je smakoszom, którzy poszukują różnych smaków i zapachów w kawie.

Inne aktualności
Dzień Mamy – niezwykłe niespodzianki
19 maj 2024
Z okazji Dnia Matki mamy dla Was w tym roku nietypowy upominek. Do każdego zamówienia złożonego w dniach 20-24 maja…
Promocja na Dzień Babci i Dziadka
16 sty 2024
Babcia i Dziadek lubią kawę ziarnistą świeżo paloną? W takim razie nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z naszej promocji!Kup…
Sprawdź promocje
https://sido.com.pl/wp-content/uploads/2024/06/baner-www-Sido-23.png
X